SPOLEČNOST HMMC DNES PRO
VÝUKU PŘEDALA TECHNICKÝM
ŠKOLÁM 28 AUT HYUNDAI i30

1 minuta čtení | 13.11.2008

Dnes dopoledne se závod Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích stal svědkem mimořádné události. Zástupci devíti středních technických škol a učilišť z Ostravy. Frýdku-Místku, Kopřivnice, Bruntálu a Zábřehu na Moravě a přestavitelé VŠB – Technické univerzity Ostrava a Policejní akademie Jihlava převzali z rukou prezidenta HMMC Kim Eok-Jo symbolický klíč od dvaceti osmi aut Hyundai i30, která budou sloužit jako učební pomůcka při studiu budoucích automechaniků a strojních inženýrů.

Všechna dnes darovaná auta pocházejí ze zkušební výroby a nemohou být homologována pro běžný provoz na silnici. Budou tedy využívána výhradně jako statické pomůcky v učebnách škol, na kterých se žáci a studenti seznámí s pokročilými automobilovými technologiemi.

„Dar, který vám dnes naše společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech předává, je symbolickým vyjádřením našeho odhodlání být dobrým sousedem, spolehlivým partnerem a zodpovědným korporátním občanem Moravskoslezského kraje i České republiky jako celku,“ řekl při setkání se zástupci škol Kim Eok-Jo, prezident HMMC, a pokračoval: „přeji vám, aby dnes předaná auta dobře sloužila svému účelu a věřím, že skutečnost, že se vaši studenti budou seznamovat právě s technologií Hyundai, může ovlivnit i jejich rozhodování o budoucí pracovní kariéře.“

„Chceme spolupráci s technickými středními a vysokými školami v regionu i nadále prohlubovat, protože kvalitně připravení a odborně zdatní budoucí pracovníci jsou zárukou kvalitní výroby a rozvoje našeho podniku,“ řekl na závěr setkání Kim Keun-Sik, vice-prezident HMMC.