Společnost Hyundai poskytne
materiální pomoc obětem
povodní

1 minuta čtení | 25.6.2009

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) poskytne materiální pomoc obětem povodní na Novojičínsku v hodnotě 200.000,- Kč. Materiál zítra předá prezident společnosti HMMC Kim Eok-Jo hejtmanovi kraje Jaroslavu Palasovi a řediteli Hasičského záchranného sboru MSK plk. Zdeňku Nytrovi.

Na základě informací o rozsahu povodně, která zasáhla v noci z 24. na 25. června obce v okolí Nového Jičína rozhodl Kim Eok-Jo, prezident společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech, o okamžitém poskytnutí materiální pomoci obyvatelům postižené oblasti. Dar v hodnotě 200.000,- Kč tvoří čistící, prací a desinfekční prostředky, lopaty, košťata, kbelíky, plastové pytle na odpad, gumové rukavice a další věci, které jsou při úklidu po povodni zapotřebí.

Materiál bude předán hejtmanovi Moravskoslezského kraje Jaroslavu Palasovi a řediteli Hasičského záchranného sboru MSK plk. Zdeňku Nytrovi, kteří zajistí jeho distribuci potřebným obcím prostřednictvím profesionálních hasičských jednotek.

„Chápeme problémy, do kterých se v důsledku přírodní katastrofy dostali občané Moravskoslezského kraje. Jako dobrý soused a spolehlivý partner se proto snažíme pomoci rychle a efektivně,“ řekl k poskytnutí pomoci Kim Eok-Jo, prezident Hyundai Motor Manufacturing Czech.