STAVBA ZÁVODU HYUNDAI V
NOŠOVICÍCH ZAHÁJENA!

1 minuta čtení | 21.3.2007

Symbolicky – na první jarní den – připadlo zahájení výstavby areálu automobilového závodu Hyundai v Nošovicích, největší investice v České republice. Ve středu 21. března nabylo platnosti první stavební povolení a téhož dne byla zahájena stavba převodovkárny. Zhruba za dva týdny vstoupí v platnost již vydaná stavební povolení na lisovnu a karosárnu-svařovnu a následovat budou stavební povolení pro zbývající objekty.

Zahájení výstavby automobilového závodu Hyundai v Nošovicích se stalo skutečností. Ve středu 21. března byla po více než roce a půl vyjednávání a přípravných prací zahájena stavba převodovkárny, prvního z výrobních objektů v novém závodě. \”Datum zahájení výstavby závodu je pro nás pochopitelně důležité, ale vzhledem k tomu, že oficiální zahájení stavby za účasti významných hostů z Koreje i z České republiky plánujeme na květen, nebudeme nyní pořádat žádnou oslavu,\” řekl KIM Eokjo, prezident společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech.

Stavební povolení na další dvě stavby – lisovnu a karosárnu-svařovnu – již byla vydána a v současné době probíhá zákonná lhůta pro nabytí jejich právní moci. Následně budou vydána i stavební povolení pro zbylé objekty a stavba bude probíhat tak, aby zkušební výroba v Nošovicích mohla být spuštěna ve druhém pololetí roku 2008 a sériová výroba v prvním čtvrtletí roku 2009. Výrobní kapacita dvou typů aut značky Hyundai bude v roce 2009 dosahovat 200.000 kusů ročně a v roce 2011 bude přidáním třetího typu zvýšena na 300.000 aut ročně. Společnost Hyundai bude v tu dobu zaměstnávat více než 3.500 zaměstnanců.