Evropský den diverzity

2 minuty čtení | 26.5.2023

Na pátek 26. května letos připadá Evropský den diverzity a my v tento den zároveň slavíme dvouleté výročí od podepsání Charty diverzity.

U nás v Nošovicích věříme v inkluzivní pracovní prostředí, kde se každý cítí akceptován a respektován. Protože jsme fér, narovnali jsme podmínky pro naše kolegy*ně z LGBT+ komunity a zavedli politiky a programy, které zajišťují rovné příležitosti, nediskriminaci a ochranu práv všech zaměstnanců. Jsme pyšní na to, že podporujeme rozmanitost a posilujeme kulturu tolerance ve firmě.

„Našim zaměstnancům z LGBT+ komunity poskytneme stejné podmínky, jaké mají jejich heterosexuální kolegové. Při registrovaném partnerství bude mít zaměstnanec nárok na volno jako při běžné svatbě, obdobně v případě pohřbu při úmrtí partnera či při narození potomka. Pracovní volno poskytneme i při doprovodu partnera nebo dítěte do zdravotnického zařízení. Narovnali jsme také podmínky poskytnutí benefitního příspěvku při svatbě a registrovaném partnerství, ale rovněž při narození dítěte,“ podotkla vedoucí oddělení Lidských zdrojů Klára Klepáčová. Firma HMMC, který svým zaměstnancům poskytuje v rámci Moravskoslezského kraje výrazně nadprůměrné finanční ohodnocení, dbá v oblasti odměňování také na shodu výše mezd žen a mužů. Věnuje péči mj. i návratu kolegyň a kolegů z mateřské a rodičovské dovolené a kariérnímu rozvoji zaměstnanců.

V rámci letošního Měsíce diverzity se zaměřujeme také na mezigenerační rozdíly a efektivní prací s potenciálem každé generace. Víme, že každá z generací má odlišné životní zkušenosti, technologické dovednosti a přístup k práci, a všechny si zaslouží respekt. Jako firma také vnímáme, že v tomto světě plném změn je klíčové umět efektivně pracovat s potenciálem každé generace.

I proto jsme pro vedoucí pracovníky připravili školení na téma mezigeneračních vztahů, kterým letos projde téměř 90 kolegů. Jsou to totiž právě vedoucí, kteří musí aktivně řešit vztahy mezi různými generacemi a jejich spolupráci na pracovišti. Protože žádný učený z nebe nespadl, chceme jim v tom pomoci. V sérii školení je zkušené lektorky provedou charakteristikou jednotlivých generací a ukáží jim jedinečné perspektivy a hodnoty, které každá generace do týmu přináší.

V naší firmě víme, že spolupráce mezi odděleními nese své ovoce a stejně tak vytváření mostů mezi generacemi přináší nové vhledy a další příležitosti k růstu. Bez předsudků a zažitých stereotypů si můžeme otevřít cestu k mixu nápadů a zkušeností, které rozmanitost v týmech přináší. Zkuste se na svět podívat očima svého kolegy nebo jen prostě naslouchat. Vzájemný respekt totiž nic nestojí, ale může se vám ohromně vyplatit.