Nošovická automobilka
otevírá zdravotní centrum
pro zaměstnance za více než
20 milionů

2 minuty čtení | 15.1.2018

Zaměstnanci nošovické automobilky mají od 15. ledna možnost využívat služeb nového zdravotního centra. Účelem investice za více než 20,5 milionu Kč je posílení trendu dlouhodobého snižování úrazovosti na pracovišti, léčba příznaků počínajících nemocí a posílení prevence onemocnění zaměstnanců. Zdravotní centrum tak v nošovické Hyundai přímo napomůže k zvýšení efektivity práce a nárůstu spokojenosti a kondice u zaměstnanců.

Investice do vybudování zdravotního centra přišlo na 19,6 mil. Kč, vybavení centra posilovacími stroji a speciálním rehabilitačním zařízením znamenalo investici ve výši 1 mil. Kč. Kvůli nízké nezaměstnanosti bude nové zdravotní centrum znamenat významný benefit nejen pro stávající, ale také pro potenciální nové zaměstnance.

„V HMMC si uvědomujeme klíčovou roli svých zaměstnanců, bez kterých bychom nemohli fungovat. Našich zaměstnanců si vážíme a snažíme se proto dlouhodobě přispívat k jejich celkové spokojenosti, pohodě a především dobrému zdraví a prevenci zranění a onemocnění,“ říká prezident HMMC Yang Dong Hwan. „Otevřením zdravotního centra se naše firma řadí mezi lídry ve zdravotní péči o své zaměstnance nejen v Moravskolezském kraji, ale také v celé České republice. Jen málo zaměstnavatelů může poskytnout takto kvalitní služby svým zaměstnancům přímo na pracovišti a navíc zdarma, aby mohly být poskytnuty opravdu všem,“ dodává.

Cílem služeb zdravotního centra bude kompenzace náročných úkonů při zaměstnání v automobilce. Speciální procedury a doporučené druhy cvičení budou zaměstnancům určeny na základě odborného vyšetření lékařkou centra. Vedle klasických služeb jakými jsou tělocvična s posilovnou, bude mezi poskytované procedury patřit i vodoléčba, elektroléčba, laserová terapie a masáže. Připraveny jsou i skupinové lekce jako pilates, jóga a kruhové tréninky. „Veškeré služby jsou poskytovány kmenovým i agenturním zaměstnancům zdarma. Velkou výhodou také je, že se zdravotní centrum nachází přímo v areálu pracoviště a je tak zaměstnancům dobře dostupné,“ říká Kimberley Oborná, vedoucí fitness ve zdravotním centru.

Pro zaměstnance je vedle rehabilitačních a fitness aktivit k dispozici i psychololožka, která by měla přispět k dobrému duševnímu zdraví zaměstnanců. „V 60 % případů řešíme se zaměstnanci situace soukromého charakteru, například problematické vztahy v rodině. Zbylých 40 % případů je zaměřeno na vztahy na pracovišti. Nejčastěji se na mě obrací manažeři a vedoucí týmů, kteří konzultují vztahy mezi zaměstnanci a nejvhodnější způsoby jednání s nimi,“ uvádí psycholožka Alena Stoklasová.

Společnost HMMC dlouhodobě snižuje míru úrazovosti na pracovišti, která klesla vůči roku 2015 o 63 %, v letech 2016 a 2017 došlo pouze k jednomu pracovnímu úrazu. Firma vedle dalších úspěchů pravidelně obhajuje ocenění Bezpečný podnik, které je udělováno Státním úřadem inspekce práce.